• Folia stretch

Folia stretch

Niezbędnym produktem w firmach kurierskich i przewozowych jest folia stretch, która służy do zabezpieczania paczek. Co odróżnia ją od innych, podobnych produktów? Strecz po jednej stronie pokryty jest warstwą klejącą, która ułatwia równomierne przyleganie do opakowania, nie pozostawiając przy tym śladów kleju na kartonie. Ten produkt jest chętnie wykorzystywany do zabezpieczania różnego rodzaju towarów i występuje w wielu wariantach, które różnią się między sobą pod względem takich parametrów, jak szerokość, długość, grubość, ale też kolor.

Folia stretchowa - możliwości wykorzystania

Strecz do pakowania najczęściej występuje w wariancie przezroczystym. W tej odsłonie wykorzystujemy go nie tylko w transporcie, ale też na przykład w kuchni. Oprócz produktów transparentnych popularne są też wersje w kolorze czarnym i niebieskim. Poza zabezpieczeniem pakunku przed uszkodzeniem służą one również do zamaskowania przewożonego towaru.

Można wykorzystać ją zarówno do owinięcia kartonu, jak i samego produktu, który nie jest transportowany w pudełku. Przydaje się również podczas układania kilku-kilkudziesięciu kartonów na palecie – owinięcie ich streczem zapobiegnie przesuwaniu się ich. Folia stretch do pakowania sprawdza się w przypadku przesyłek o małych rozmiarach, obiektów wielkogabarytowych oraz przedmiotów o nieregularnych kształtach, które nie mieszczą się w kartonach standardowej wielkości.

Tak jak wspomniano wyżej, folia stretch znajduje zastosowanie nie tylko w transporcie i logistyce, ale również w codziennych czynnościach. Wykorzystujemy ją na przykład w kuchni do owijania potraw, a także do zabezpieczenia mebli podczas remontów. Doraźnie może też służyć jako zabezpieczenie niektórych przedmiotów przed deszczem.

Strecz do pakowania - właściwości

Folia stretch wytwarzany jest z tworzywa sztucznego, jakim jest polietylen liniowy o niskiej gęstości. Do niego mogą być dodawane różnego rodzaju domieszki, które wpływają na właściwości produktu, a także na jego kolor. Odznacza się on dużą rozciągliwością i termoplastycznością - niektóre z produktów tego typu potrafią rozciągać się nawet do 200-300%. Strecz świetnie dopasowuje się do nietypowych kształtów, a kilkukrotnie owinięty nią obiekt będzie znakomicie zamortyzowany. Strecz posiada też właściwości termoizolacyjne, jest wodoodporny i bardzo trudny do rozerwania.

Dodatkowe akcesoria

Poza samymi rolkami folii stretch warto również zaopatrzyć się w wygodne akcesoria, które ułatwią owinięcie nią paczki. Przydatne będą przede wszystkim mniejsze i większe dyspensery.

Pokaż więcej

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz