• Taśmy klejące z nadrukiem

Taśmy klejące z nadrukiem

Podczas transportowania przedmiotów, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu bardzo ważne jest nie tylko poprawne zabezpieczenie ich w środku paczki, ale i oznakowanie jej na zewnątrz. W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się taśmy z nadrukiem, które nie tylko zaklejają pudełko, ale również informują o tym, jak należy z nim postępować (i jak nie postępować), by przesyłka dotarła do odbiorcy w całości.

Taśma do pakowania z nadrukiem ostrzegającym

Czasami sam napis „Uwaga” nie wystarczy – warto raczej wybrać taśmę klejącą, której nadruk dokładanie poinformuje nas, z jakim rodzajem przesyłki przewoźnik ma do czynienia. Szczególnie ostrożnie należy postępować z przesyłkami szklanymi. O ich uszkodzenie naprawdę nietrudno. Co więcej, niektóre przedmioty wykonane ze szkła mogą być też dość kosztowne, więc poprzez brak wystarczającego zabezpieczenia paczki możemy narazić się na straty. Warto zainwestować więc w produkt, jakim jest taśma z nadrukiem „Szkło”. Te z napisem „Fragile” lub „Ostrożnie” są z kolei bardziej uniwersalne i sprawdzą się nie tylko przy przewożeniu wyrobów szklanych, ale na przykład elektroniki i temu podobnych przedmiotów. By uczulić przewoźnika na większą ostrożność podczas obchodzenia się z przesyłką można też zdecydować się na wariant z napisem „Nie rzucać”.

Innym rodzajem ostrzegającego komunikatu może być też nadruk „Taśma bezpieczeństwa”. Ma ona zniechęcać osoby trzecie do otwierania pudełka. Jeśli podczas odbierania zauważymy więc, że jest naruszona, będzie to dla nas sygnał, że z przesyłką może być coś nie tak.

Taśma klejąca z nadrukiem – jaką wybrać, by skutecznie zabezpieczyć paczkę?

Podczas zakupów warto wziąć pod uwagę takie właściwości, jak rozmiar – standardowym jest tu 48 mm i sprawdzi się on przy większości paczek. Jeśli chodzi o klej, popularnymi na rynku wariantami jest akryl, hot melt i solvent. Te dwa ostatnie wykorzystują kauczuk syntetyczny i naturalny, dzięki czemu sprawdzają się dużo lepiej w warunkach dużej wilgotności.

Najlepiej wybierać produkty uniwersalne, które będą doskonale przylegać nie tylko do kartonu, ale i do folii, papieru i innych materiałów. Warto też zwrócić uwagę na to, czy są odporne na działanie promieni UV. Jeśli na co dzień wysyłamy wiele paczek, to pod względem cenowym najkorzystniejsze będzie zdecydowanie się na zakup hurtowy.

W naszym sklepie internetowym można zaopatrzyć się również w różne wypełniacze do kartonu: ekologiczny skropak, wypełniacze piankowe oraz papierowe. Zachęcamy, by postawić na nasze niezawodne akcesoria do pakowania.

Pokaż więcej

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz