• Skropak

Skropak

Pakując rzeczy do kartonu, trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze zawartość jest w takim samym rozmiarze, co samo opakowanie. Jeśli niewielki przedmiot zostanie spakowany do większego kartonu, w trakcie transportu będzie się po nim przesuwać i obijać o jego ścianki. Im delikatniejszy przedmiot, tym gorzej zniesie takie turbulencje — należy wziąć pod uwagę fakt, że nieodpowiednio zabezpieczona przesyłka może zostać uszkodzona. Jak tego uniknąć? Nie zawsze można dopasować idealnie rozmiar kartonu do rozmiaru zawartości pakunku. Jeśli występuje taka rozbieżność, warto sięgnąć po różnego rodzaju wypełniacze do paczek, np. chrupki do pakowania.

Wypełniacz skropak

Przez lata kartony były zabezpieczane w różny sposób; przedmioty owijano folią bąbelkową, wkładano do paczki nadmuchane, plastikowe elementy, które miały stabilizować przesyłkę albo sięgano po styropian. I chociaż część tych rzeczy mogła zostać wykorzystana ponownie, najczęściej wypełnienia przesyłek były po prostu wyrzucane do kosza. Biorąc pod uwagę globalny problem z plastikiem i zaśmiecaniem planety, konieczne było sięgnięcie po bardziej ekologiczne rozwiązania. Odpowiedzią na te potzreby jest skropak. Wypełniacz skropak, inaczej znany jako chrupki do pakowania, swoim wyglądem przypomina styropianowe wypełnienie, ale nim nie jest. To bezpieczny dla środowiska materiał, stworzony na bazie składników pochodzenia roślinnego.

Chrupki do pakowania — dobre dla planety i dla Ciebie

Skropak to tworzywo, które posiada ogromną ilość zalet. Jest przede wszystkim bardzo lekki i nie obciąża przesyłki, co wiąże się z uniknięciem dodatkowych kosztów. Jest też wytrzymały, antystatyczny i miękki, więc dopasowuje się do przedmiotów znajdujących się w paczce. Chroni ładunek przed przemieszczaniem się, ale jednocześnie jest miękki, więc go nie rysuje ani nie zostawia na nim wgnieceń. Skropak jest niedrogi i doskonale zabezpiecza przesyłki, można go używać wielokrotnie. Kiedy nie jest potrzebny, wystarczy go zakopać w ziemi lub zalać wodą — jest biodegradowalny i kompostowalny.

Pokaż więcej

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz