• Noże wysuwane i ostrza

Noże wysuwane i ostrza

Planując przeprowadzkę, prowadząc firmę ze sprzedażą wysyłkową lub odbierając dużą ilość paczek, warto zaopatrzyć się w różne narzędzia ułatwiające codzienne zadania z nimi związane. Jednym z nich jest zakupienie odpowiednich przedmiotów do otwierania lub nadawania paczek. I to nie tylko dobrą taśmę klejącą.

Noże wysuwane — dlaczego warto w niego zainwestować?

W trakcie pracy niezwykle ważne jest dbanie o bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad BHP. Im mniej wypadków zdarzy się na terenie firmy, tym lepiej dla biznesu i jego pracowników, dlatego warto unikać niebezpiecznych sytuacji. Niezależnie od tego, czy kartony są otwierane w firmie, czy w domowym zaciszu, warto zadbać o bezpieczeństwo swoich palców w trakcie otwierania kartonów. A takie bezpieczeństwo może zapewnić tylko profesjonalny nóż do cięcia kartonu.

W trakcie otwierania kartonów i innych paczek zdarza się, że przesyłka jest bardzo dobrze zabezpieczona. Można próbować otworzyć ją rękami, rozrywając taśmę, ale to bardzo często kończy się obolałymi palcami, a nawet zacięciami od papieru. Próby otwierania paczek nożyczkami, mogą się udać, ale nie należą do najbezpieczniejszych metod. Nożyczki w większości przypadków są dość tępe, zwłaszcza końcówki ostrzy, które nie rozcinają dobrze taśmy oklejającej karton. Większość nożyczek nie nadaje się też do skutecznego cięcia samego kartonu na mniejsze kawałki — ich kształt jest nieporęczny i łatwo zrobić sobie nimi krzywdę. Zamiast sięgać po nożyczki, lepiej jest zainwestować w nożyk do kartonów albo sięgnąć po nożyk wysuwany. Oba przedmioty są zaprojektowane tak, żeby z łatwością rozcinać karton i płynnym ruchem przerwać nawet najgrubszą warstwę taśmy klejącej.

Nożyk wysuwany czy jednak nożyk do kartonów?

Nóż do cięcia kartonu powinien przede wszystkim dobrze leżeć w dłoni, wręcz być jej przedłużeniem i tym samym ogromnym ułatwieniem w trakcie pracy. Nóż z wysuwanym ostrzem pozwala kontrolować długość wysuniętej ostrej końcówki, co jest bardzo przydatne przy kartonach z delikatną i cenną zawartością. Wysuwany i ostry nóż pozwala kontrolować ostrze w trakcie przecinania tak, żeby nie weszło zbyt głęboko w karton.

Nóż z wysuwanym ostrzem ma jeszcze jedną, bardzo dużą zaletę. Przez to, że ostrze można schować, jest bezpieczniejszy od zwykłego noża w trakcie pracy. Wystarczy pamiętać, aby zawsze przed odłożeniem noża schować ostrze, by nie obawiać, się że złapie się za złą stronę noża.

Nóż do cięcia kartonu — niezbędnik w trakcie przeprowadzki

Planując przeprowadzkę, warto zainwestować w dobry nożyk do kartonów. Zarówno na etapie pakowania, jak i rozpakowywania tekturowych pudeł, nóż do cięcia kartonu bardzo ułatwia pracę. Noże wysuwane są bardzo poręczne i radzą sobie nie tylko z przecinaniem taśmy, ale także kartonów. Kiedy pudła przestaną być już potrzebne, wystarczy wziąć nożyk do kartonów i pociąć je na mniejsze elementy, a następnie zutylizować, segregując razem z innymi odpadami do odpowiednich kubłów.

Pokaż więcej

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz