Jak pakować prezenty na święta? Kreatywny poradnik

Jak pakować prezenty na święta? Kreatywny poradnik

Czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to intensywny okres pod względem obowiązków osobistych i zawodowych. Jak połączyć pracę czy porządki z przygotowywaniem podarunków dla rodziny, przyjaciół oraz współpracowników? Istnieje sposób, by poradzić sobie z tym szybko i bez komplikacji, a jest nim sporządzony w porę plan działania. Nie opłaca się zostawiać na ostatnią chwilę czegoś, co można zrobić wcześniej. Z tego względu warto wybrać się na poszukiwania upominków dla najbliższych, kiedy jeszcze sklepy nie są przepełnione tłumami klientów. To gwarancja komfortowych i owocnych zakupów, dokonywanych bez pośpiechu, a więc pozwalających na zastanowienie i przemyślenie, jaki prezent byłby dla kogoś odpowiedni. Zaopatrzenie się w świątecznie podarunki niestety nie wystarczy – konieczne jest ich opakowanie. Jak to zrobić? W naszym poradniku możesz znaleźć szereg cennych porad.

Pudełko kartonowe świąteczne – jak zapakować bożonarodzeniowy upominek?

Nie wypada wręczyć innej osobie prezentu bez opakowania – uchodzi to za nieeleganckie i niegrzeczne, zwłaszcza w kontekście biznesowym. Nie tylko utrudnia przechowywanie podarunku przed zabraniem go do domu, lecz i jego przenoszenie. Co więcej, jeśli zamierzasz podarować go przy świadkach, pomyśl o tym, że zobaczyliby oni wówczas, jaki upominek przygotowałeś. Również osobę obdarowaną mogłoby wprawić to w zakłopotanie – pozwól jej więc samodzielnie zdecydować o dogodnym momencie na rozpakowanie pakunku. Aby wyglądał on elegancko i estetycznie, warto dostosować opakowanie, na przykład karton, do jego rozmiarów − zbyt mały sprawi trudność zarówno pakującemu, jak i rozpakowującemu upominek, zbyt duży natomiast wywoła mylne wrażenie, że wręczony przedmiot jest większy niż w rzeczywistości. O czym jeszcze powinieneś pamiętać, dobierając pudełko kartonowe świąteczne? O tym, by było wysokiej jakości, solidne i wytrzymałe, szczególnie w przypadku, gdy zamierzasz podarować komuś cięższy prezent.

Modne i ekologiczne opakowanie na prezent bożonarodzeniowy – w trosce o środowisko

Zbliżają się święta, a Ty nadal nie spakowałeś prezentów dla swoich bliskich lub współpracowników? Zastanawiasz się, jak tego dokonać, dbając jednocześnie o ekologię? Nie używaj więc folii i plastiku, postaw na biodegradowalną tekturę w postaci kartonów i różnego rodzaju pudełek w sam raz do zapakowania podarunków. Taki upominek będzie prezentował się modnie, elegancko i przede wszystkim eko! Jeżeli przedmiot, który chcesz komuś podarować, nie waży zbyt wiele, możesz wręczyć go również w papierowej torbie z uszami. Nie odejmie to podarunkowi elegancji, a dodatkowo uczyni go poręczniejszym – prościej będzie go trzymać w ręce czy przenieść. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na pudełko kartonowe świąteczne i nie uda Ci się odpowiednio dopasować jego rozmiaru, dobrą opcją jest użycie wypełniacza, który powstrzyma niekontrolowane przesuwanie się przedmiotu w opakowaniu. Przydatna może być też folia bąbelkowa, zwłaszcza do zapakowania upominków wykonanych z delikatnego i nieodpornego na uszkodzenia materiału.

Stylowe opakowanie na prezent bożonarodzeniowy – jak je ozdobić?

Nie tylko sam upominek się liczy, lecz i sposób jego przygotowania oraz wręczenia. Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne, z tego względu warto zadbać o estetyczny wygląd opakowania. Jak można to zrobić? Przede wszystkim w sposób gustowny i nieprzesadzony. Zbyt duża ilość ozdób w postaci tasiemek, kokard czy przypinanych kwiatów będzie po prostu przytłaczać. Czasami więc mniej znaczy więcej. Do udekorowania opakowań na prezent bożonarodzeniowy idealnie nadają się taśmy z nadrukami, na przykład zawierające napis „wesołych świąt” lub też logo marki, jeżeli jest to prezent firmowy. Taki upominek bez wątpienia wywoła uśmiech na twarzach obdarowanych kontrahentów czy też współpracowników.

Jak pakować prezenty na święta? Aby uzyskać estetyczny efekt, warto postawić na solidne opakowania w postaci kartonów lub toreb w odpowiednich wymiarach, wyprodukowanych z ekologicznych materiałów oraz gustownie je ozdobić, zachowując przy tym umiar.