Jak zapakować duży prezent? 5 najlepszych sposobów

Jak zapakować duży prezent? 5 najlepszych sposobów

Jubileusz, awans w pracy, przejście na emeryturę czy też inna ważna uroczystość – to tylko kilka okazji odpowiednich, by wręczyć komuś prezent, który sprawi, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie miłym wspomnieniem. Dziś co prawda sporą popularnością cieszą się upominki, które mieszczą się w kopercie, lecz często nie mogą się one równać emocjom odczuwanym przez obdarowanego na widok dużego, okazałego i elegancko zapakowanego podarunku. Nie sztuką jest bowiem dobrać odpowiedni prezent do preferencji konkretnej osoby. Liczy się również jego przygotowanie do przekazania w ręce adresata. Piękne opakowanie, dekoracyjne taśmy i wstążki – to wszystko wpływa na efekt wizualny upominku. Jak zapakować duży prezent, żeby wyglądał gustownie? Przedstawiamy listę pięciu przydatnych pomysłów.

Ozdobne pudełka kartonowe – pomysł na opakowanie prezentu

Nie wiesz, jak zapakować duży prezent? Postaw na praktyczne i atrakcyjne pod względem wizualnym rozwiązania. Poniżej prezentujemy nasze propozycje.

  1. Pudełko kartonowe ozdobne – duże, solidne, wytrzymałe, sprawdzi się idealnie do zapakowania większego upominku, który jest dość ciężki. Taki prezent będzie można łatwo przenieść, przetransportować, a co więcej, obdarowana osoba nie dowie się, co jest w środku przed jego rozpakowaniem. To więc doskonały pomysł, jeżeli zamierzasz zrobić komuś niespodziankę lub nie chcesz, by inni goście widzieli, jaki upominek przygotowałeś.
  2. Pudełko spersonalizowane – karton z grafiką odzwierciedlającą zainteresowania obdarowanego lub też z logo firmy to dobra opcja dla kreatywnych. Ponadto może stanowić on reklamę marki, budować jej korzystny wizerunek dzięki stworzeniu miłych wspomnień. Z tego rozwiązania chętnie korzystają szefowie i kierownicy, którzy chcą nagrodzić swoich pracowników przy okazji odniesionego przez nich sukcesu, w dniu ich urodzin czy też świąt.
  3. Torba do prezentu – można jej użyć zamiast kartonu, jeżeli upominek jest duży, lecz stosunkowo lekki. W przypadku ciężkich przedmiotów uszy mogłyby po prostu się urwać, a samo przenoszenie prezentu byłoby problematyczne. Torbę również można spersonalizować, dodając pasującą do okoliczności grafikę lub logo firmy, gdy przygotowujesz upominek dla osoby, z którą wiążą Cię kontakty służbowe.
  4. Taśmy z nadrukami – choćby w środku znajdował się nie wiadomo jak gustowny i stylowy prezent, istotne jest pierwsze wrażenie, czyli jego opakowanie. Niewątpliwie warto zadbać o to, by wywoływało pozytywne wrażenia oraz zachęcało do rozpakowania podarunku. Taśmy z nadrukami pozwolą w sposób estetyczny przygotować duży prezent – można nimi na przykład okleić karton, w którym zamierzasz wręczyć komuś upominek.
  5. Wypełniacze – przydadzą się idealnie, kiedy karton, w który chcesz opakować duży prezent, nie jest do niego idealnie dostosowany, jeśli chodzi o rozmiary lub zależy Ci na zabezpieczeniu delikatnego przedmiotu. Jak można o to zadbać? Wypełniacze zapełnią puste przestrzenie kartonu, dzięki czemu prezent będzie unieruchomiony.

Jak zapakować duży prezent? Solidny i elegancki karton

Większość osób lubi dawać i otrzymywać upominki. Ich wybór, a następnie przygotowywanie do wręczenia można połączyć z pasją artystyczną, co pozwoli osiągnąć udany pod względem estetycznym efekt. Jak zapakować duży prezent, by nie tylko pięknie się prezentował, lecz również był odporny na zniszczenie podczas transportowania go czy przekazywania osobie, dla której został przygotowany? Przede wszystkim stawiaj na solidne opakowania, takie jak na przykład wykonany z wysokiej jakości tektury karton. Nie ulegnie on uszkodzeniu, kiedy prezent będzie cięższy, a co więcej, w prosty sposób można go ozdobić. Idealnie sprawdza się również w przypadku wręczania komuś kilku przedmiotów. Kiedy natomiast upominek składa się z jednego i względnie lekkiego elementu, możesz zapakować go w większych rozmiarów torbę.

Jak zapakować duży prezent? W zgodzie z ekologią

Coraz więcej mówi się o konieczności ochrony środowiska naturalnego i niepokojących zmianach, które w nim zachodzą. Z tego względu podejmowane są przeróżne inicjatywy mające na celu ograniczenie negatywnego wpływy działalności ludzkiej na naturę. Stopniowo odchodzi się od używania plastiku i zastępuje go innymi materiałami. Warto zadbać o to również podczas przygotowywania upominków. Jak zapakować duży prezent w sposób zgodny z zasadami ekologii? Najlepiej używać w tym celu papierowych opakowań, takich jak kartony czy torby. Nie szkodzą one środowisku, a poza tym stylowo się prezentują.

Zachęcamy do wypróbowania naszych wskazówek na temat pakowania dużych upominków i przywiązywania wagi do tego, jak prezentują się podarki przed otwarciem.