Jak zapakować pieniądze na prezent świąteczny? - nasze pomysły

Jak zapakować pieniądze na prezent świąteczny? - nasze pomysły

Często zastanawiamy się nad tym, co najlepiej wręczyć bliskiej osobie na specjalną okazję. Zazwyczaj zależy nam na tym, by był to prezent ciekawy, praktyczny i maksymalnie użyteczny. Pieniądze są najbardziej uniwersalnym, a czasami również najbardziej trafionym pomysłem na podarek z okazji urodzin, imienin, świąt, rocznic czy w dniu ślubu. Choć zazwyczaj wręcza się je w papierowej kopercie, to istnieją też inne sposoby na ich zapakowanie. 

Karton ozdobny czy zwykła koperta – jak zapakować gotówkę na święta? 

Zakup gotowej, kolorowej koperty na pieniądze, której zawartość nie będzie raczej stanowiła dla obdarowanej osoby tajemnicy, nie stanowi żadnej trudności. Tego typu ozdobne opakowania możemy znaleźć w większości punktów pocztowych czy miejsc z pamiątkami. 

Kartony świetnie sprawdzą się zwłaszcza wówczas, kiedy zależy nam na tym, by stworzyć pudełko personalizowane. Do ich dodatkowego ozdobienia można zastosować specjalny papier z deseniem, który nawiązuje do zainteresowań jubilata. Pudełeczko kartonowe z pieniędzmi dla dziecka lub nastolatka warto przyozdobić estetycznymi naklejkami, koralikami, a w przypadku bardziej wytwornych kompozycji – nawet metalowymi zawieszkami. 

Dodatkowo nie wskazują one bezpośrednio na to, co znajduje się w środku. Ponadto można dobrać odpowiedni rozmiar, dzięki czemu w kartonie zamieścimy nie tylko gotówkę, ale też inne ciekawe drobiazgi, słodycze czy dekoracyjne wypełniacze – papierowe, kolorowe wiórki, suszoną, ozdobną trawę, kwiaty, a nawet konfetti. 

Samodzielnie przygotowana kompozycja w pudełku kartonowym wzbudzi ciekawość i sprawi, że obdarowana osoba poczuje się wyjątkowo. Również forma prezentacji pieniędzy może zaskoczyć, a pomysłów na ich ułożenie jest naprawdę wiele. Można postawić na banknotowe cukierki na święta – wystarczy, że wybierzemy kilka przysmaków, za którymi jubilat przepada, a następnie ozdobimy je nominałami. 

Ciekawe pakowanie pieniędzy na prezent świąteczny 

Największą trudność w doborze odpowiedniego podarunku sprawia dopasowanie go do gustów oraz potrzeb jubilata – nie tylko pod względem użyteczności, ale też opakowania. Aby paczka z pieniędzmi prezentowała się ciekawie, estetycznie i zachęcająco, warto wybrać kartoniki dekorowane, opatrzone ozdobnymi wstążeczkami bądź kokardkami. W pudełku znajdzie się też miejsce na załączenie karteczki z dedykacją lub własnoręcznie przygotowanej laurki z życzeniami. 

Taki sposób pakowania jest nie tylko sposobem na eleganckie zaprezentowanie gotówki: sam ozdobny kartonik może być bowiem wykorzystany przez jubilata w innych celach. Doskonale sprawdzi się jako niewielka szkatułka na biżuterię czy miejsce do przechowywania fotografii i drobnych pamiątek. 

Efektowne opakowanie na prezent świateczny 

Pieniądze podarowane z okazji świąt Bożego Narodzenia doceniane są zwłaszcza przez nastolatków, którzy samodzielnie mogą zdecydować, na co je spożytkują. Choć może się wydawać, że forma, w jakiej wręcza się pieniądze, nie ma zbyt wielkiego znaczenia, to jednak warto wybierać takie opakowania, które wzbudzają ciekawość, zapadają w pamięć i mogą być ponownie wykorzystane. 

Nie można nie wspomnieć o tym, że wybór kartonowego pudełeczka jako opakowanie na prezent z okazji świąt Bożego Narodzenia to sposób na dodatkowe dbanie o środowisko. Papier nie tylko nadaje się do ponownego wykorzystania na ciekawe sposoby, ale też jest bardzo łatwy do przetworzenia i szybko się rozkłada, przez co nie obciąża sfery ekologicznej.