Jak zapakować prezent bez papieru do pakowania? Najlepsze pomysły

Jak zapakować prezent bez papieru do pakowania? Najlepsze pomysły

Urodziny, imieniny, święta, awans w pracy lub też przejście na emeryturę – to tylko kilka okazji, by wręczyć komuś prezent. Czym powinien wyróżniać się idealny upominek? Przede wszystkim warto zadbać o to, by trafił w gust osoby, którą zamierza się obdarować, w jakimś stopniu odzwierciedlał jej zainteresowania, a jeśli nie do końca się je zna, by było to coś uniwersalnego, praktycznego i przydatnego. Kiedy masz już pomysł na prezent, to połowa sukcesu. A co składa się na pozostałą jego część? Oczywiście przygotowanie prezentu do wręczenia. Nie wypada podarować go bez opakowania. To byłoby bardzo nieeleganckie, a poza tym inni mogliby zobaczyć, co chcesz ofiarować konkretnej osobie. Jak więc najlepiej zapakować upominek? Prezentujemy kilka cennych porad.

Modne kartony do prezentów – różnorodność rozmiarów i wzorów

Nie zamierzasz pakować upominku w papier prezentowy, który sprawi, że po kształtach przedmiotu obdarowywany od razu rozpozna, co to jest? Stawiasz na więcej dyskrecji oraz efekt niespodzianki? W takim przypadku wybierz kartony do prezentów. Na rynku, w tym na naszej stronie internetowej, dostępnych jest wiele ich rodzajów, w różnych rozmiarach oraz kształtach. Mały, duży, prostokątny, a może kwadratowy? Bez problemu dopasować możesz odpowiedni wzór do swoich potrzeb i do specyfiki przedmiotu, który zamierzasz podarować komuś na prezent. O czym warto pamiętać przy wyborze pudełek? Liczy się przede wszystkim jakość – solidnie wykonany, trwały i wytrzymały karton sprawdzi się idealnie do większych i cięższych prezentów. Jeżeli rozmiaru nie uda się ściśle dopasować, wolną przestrzeń wypełnić można wypełniaczami, czyli materiałem, który zabezpieczy przedmiot przed niekontrolowanym przesuwaniem się w opakowaniu. W tej roli sprawdzi się też tradycyjna folia bąbelkowa.

Poręczne torby na upominki – alternatywa dla kartonów

W pewnych sytuacjach musisz przez jakiś czas nosić przy sobie przygotowany dla kogoś prezent, zanim mu go przekażesz. Z tego względu karton może okazać się niekiedy niewygodny – konieczność trzymania go na przykład przez całą drogę na przyjęcie lub też ceremonię, po której zamierzasz nagrodzić współpracownika upominkiem, ograniczy Twoją swobodę. W tego typu sytuacjach lepiej sprawdzi się torba z uszami, za które można ją chwycić i po prostu nieść w ręce. Choć wykonana z wysokiej jakości papieru będzie mocna i wytrzymała, zaleca się pakować w nią stosunkowo lekkie prezenty. W jej przypadku również powinieneś dobrać rozmiar odpowiednio do gabarytów przedmiotu, który chcesz komuś podarować. Nie może być ona za mała, tak by prezent wystawał, ani za duża, gdyż zmyli to odbiorcę.

Pięknie ozdobione kartony świąteczne – estetyka i elegancja

Czas świąt Bożego Narodzenia czy też Wielkiej Nocy sprzyja obdarowywaniu się wzajemnie prezentami. Szczególnie przy tej okazji dbamy o ich estetykę, która powinna wpisać się jakoś w ten magiczny klimat. Jak więc pakować bożonarodzeniowe czy wielkanocne upominki, nie używając do tego papieru prezentowego? W tym celu również idealnie sprawdzą się kartony świąteczne i torby. Aby dodać im uroku, można odpowiednio je ozdobić, na przykład zamawiając na nich konkretny nadruk (napis, grafikę czy logo marki w przypadku podarunków firmowych) lub stosując różnego rodzaju taśmy dekoracyjne, wstążki i własnoręcznie przygotowane ozdoby.

Jak zapakować prezent bez papieru do pakowania? Najlepiej użyć w tym celu solidnych, wykonanych z ekologicznych materiałów kartonów i toreb, które udekorować można według własnych potrzeb, preferencji oraz wyczucia dobrego smaku.