Jak zapakować prezent dla dziecka? - porady i inspiracje

Jak zapakować prezent dla dziecka? - porady i inspiracje

Gwiazdka to magiczny czas, na którego nadejście z niecierpliwością oczekują zwłaszcza najmłodsi. Rodzinne spotkania, zabawy z innymi, bliskimi dzieciakami, rozglądanie się za poszlakami, wskazującymi na obecność św. Mikołaja to ważne punkty świąt Bożego Narodzenia. Nie mamy jednak żadnych wątpliwości, że największą uwagę dzieci poświęcają absorbującym pudełeczkom ułożonym pod bożonarodzeniowym drzewkiem. 

Poszukując kreatywnych pomysłów na zapakowanie wyjątkowych, gwiazdkowych prezentów, warto rozważyć przede wszystkim kartonowe pudełka świąteczne - dekorowane tematycznymi motywami, wstążeczkami oraz efektownymi zawieszkami. W tego typu opakowaniu możemy zamieścić dosłownie wszystko – od niewielkich drobiazgów, przez zabawki, aż po akcesoria szkolne czy multimedialne gadżety. 

Urocze opakowania do prezentów świątecznych dla dzieci 

Najczęściej bliscy obdarowują małych członków rodziny wymarzonymi zabawkami, ubrankami, słodyczami, a czasami również gotówką. Każdy prezent stanowi dla maluchów bardzo ekscytujący element gwiazdkowej wieczerzy – z niecierpliwością wyczekują one bowiem momentu, kiedy będą mogły sprawdzić, co kryje się w pudełkach widocznych pod rozświetloną choinką. 

Dzieci doceniają element zaskoczenia, a więc wybierając odpowiednie opakowanie na prezent świąteczny, warto wybrać takie, które nie będzie od razu zdradzało zawartości. Przewagą kartonowych skrzyneczek nad papierem ozdobnym jest to, że zawartość podarunku pozostaje tajemnicą aż do momentu odkrycia wieka. Ponadto pudełeczka kartonowe w motywy z reniferami, mikołajami, choinkami czy bałwankami wzbudzają ciekawość i podsycają entuzjazm. 

Możliwości zagospodarowania przestrzeni kartonowego opakowania jest całe mnóstwo: popularną praktyką jest stosowanie kreatywnych wypełniaczy w postaci konfetti, sztucznych płatków śniegu czy papierowych wiórków, które dodatkowo ukrywają zawartość i podbijają efekt niespodzianki. 

Pudełka świateczne z motywami bożonarodzeniowymi 

Na rynku, w tym również u nas, dostępnych jest całe multum ozdobnych, bożonarodzeniowych kartoników, w których z powodzeniem możemy zamieścić dowolny podarunek. Możliwość wyboru wariantu o dowolnych wymiarach pozwala na kreatywne zagospodarowanie przestrzeni pudełka różnego rodzaju artykułami. Bez trudu w świątecznej, kartonowej skrzyneczce zmieścimy słodkie przysmaki, zabawki czy wypełniacze. 

W sklepie internetowym Kartony360.pl nawet najbardziej wymagający klienci znajdą pudełka kartonowe na prezent, które spełnią ich oczekiwania. To przede wszystkim solidne, wytrzymałe skrzyneczki pakowe z uchylnymi wiekami, które wyróżniają się estetyką. Wszystkie dostępne w naszym asortymencie modele świąteczne wykonane są z trójwarstwowej tektury o zwiększonej odporności na wgniecenia czy przemakanie. Nasze pudełka opatrzone są pięknymi, zapadającymi w pamięć wzorami i grafikami, które wzbudzają zainteresowanie oraz idealnie prezentują się pod świątecznym drzewkiem. 

Bożonarodzeniowe skrzyneczki stanowią doskonały sposób na zapakowanie prezentu dla dziecka, ale nie tylko - jesteśmy przekonani, że również dorośli docenią ich wyjątkową estetykę oraz praktyczny charakter. 

Kartonowe pudełka wielokrotnego użytku 

Tematyczne, świąteczne kartoniki ozdobne nie tylko wzbudzają zainteresowanie, ale też mogą być ponownie wykorzystane do dowolnych celów: np. przechowywania zabawek, szkolnych akcesoriów, książeczek czy kolorowanek, a nawet wartościowych pamiątek. 

W przeciwieństwie do ozdobnego papieru prezentowego utwardzone opakowanie z pewnością przetrwa nawet kilka sezonów bez zmiany swojej formy. To rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale też ekologiczne. Tworzywa przyjazne środowisku, które są łatwoprzetwarzalne, mogą prezentować się nad wyraz efektownie, a jednocześnie szybko się rozkładają - odwrotnie do wszechobecnego plastiku i opakowań z tworzyw sztucznych.